Zaproszenie


Zaproszenie do udziału w I Międzynarodowym Turnieju Debat Oksfordzkich 7 czerwca 2019 r.W związku z założeniem, iż I edycja turnieju przewidziana jest do rozegrania w jednym dniu, do udziału zapraszamy 8 szkół, które jako pierwsze zgłoszą się do udziału za pomocą formularza rejestracyjnego.


Dzięki 4 debatom eliminacyjnym wyłonimy 4 drużyny, które zmierzą się w półfinale. Dwie najlepsze drużyny turnieju, zmierzą się w wielkiej Debacie Finałowej.


Rejestracja:

Formularz rejestracyjny zostanie otwarty 17 kwietnia br. o godzinie 15.00. Przy wyborze drużyny decydująca będzie kolejność zgłoszeń. Szkoła może zgłosić jedną 4-osobową drużynę składającą się z uczniów mówiących płynnie w języku debaty – czyli języku angielskim. Formularz będzie dostępny na naszej stronie internetowej: iodte.org.


Korzyści:
Debata w formacie Międzynarodowego Turnieju Debat Oksfordzkich to uporządkowany format dyskursu publicznego, w którym dwie strony zwane propozycją i opozycją debatują nad daną tezą. Tezami debat zawsze są twierdzenia, które dają możliwie równą szansę obu stroną na ich obalenie bądź potwierdzenie i oscylują w tematyce polityczno-społecznej. Naszym celem jest przygotowanie mówców do przejrzystego i klarownego wyrażania swoich argumentów. Debata oksfordzka ma uczyć cierpliwości i pewności siebie, oraz pielęgnować tradycję wzajemnego słuchania i logicznego podważania argumentów swoich oponentów. Debata doskonali sztukę przemawiania publicznego, tworzenia interesującej argumentacji, prowadzenia skutecznej polemiki i przede wszystkim – jest świetną intelektualną rozrywką dla uczniów. Na stronie internetowej naszego liceum (iodte.org) 17 kwietnia br. pojawią się zasady obowiązujące w MTDO.


Kontakt:
W razie pytań lub wątpliwości bardzo prosimy o kontakt pod adresem: asanka@ke.edu.pl


Dodatkowe informacje zamieszczane będą na stronie internetowej Kolegium Europejskiego iodte.org:

  • Termin przesłania zgłoszeń: do 13 maja br.
  • Lista szkół biorących udział w MTDO zostanie ogłoszona 14 maja br.
  • Tezy debat zostaną ogłoszone po 14 maja br.
  • 15 maja br. zostaną rozlosowane drużyny eliminacyjne i tezy nad jakimi będą dyskutować oponenci
  • 24 maja do wiadomości zostanie podana Teza Debaty Finałowej

Wystąpiliśmy z prośbą o patronat do: Prezydenta Miasta Krakowa, rektorów krakowskich uczelni: Uniwersytetu Pedagogicznego, Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera, Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.